ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 69 – 58

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Στα πλαίσια της 6ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β΄ Εθνικής Κατηγορίας Αντρών, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από την ομάδα του Πευκοχωρίου με σκορ 69-58.

Το Πευκοχώρι ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και με πολύ υψηλά ποσοστά ευστοχίας, προηγήθηκε στο 1ο δεκάλεπτο (20 – 8) και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 36-24. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο α΄ ημίχρονο, το Πευκοχώρι πέτυχε 8 τρίποντα με ποσοστό ευστοχίας 70%.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε και παρ’ όλη τη συνέχεια της ευστοχίας του Πευκοχωρίου (τελείωσε το παιχνίδι με συνολικά 14 τρίποντα με ποσοστό ευστοχίας 50%),η ομάδα μας με αντεπίθεση διαρκείας, κατάφερε 4 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα να περάσει μ ένα πόντο μπροστά στο σκορ.

Δύο όμως πολύ μεγάλα τρίποντα του Μητσάκη για το Πευκοχώρι, ήταν καθοριστικά για την έκβαση του αγώνα και καθόρισαν το τελικό σκορ.

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 20-8, 36-24, 47-39, 69-58

Ευρώπη Πευκοχωρίου (Καραμανλής): Παπαδόπουλος, Μητσάκης 18(4), Λεμονάκης 5(1), Μουρατίδης 11(3), Μαυρίδης 11(3), Γαρεζος 3, Καραισκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 9(1), Σταύρου 12(2), Μάρκου, Βαϊτερλής

Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Κυριακόπουλος 11(2), Ματενίδης 4, Απιδόπουλος 6, Ελευθεριάδης 6, Τερσενίδης 8(1), Τεπετίδης, Αντωνιάδης 14, Μπένας 7, Τσότσος 2

Δημοσιεύτηκε απο τον στις 14,Νοέμβριος, 2016, 4:07 μμ. στις Κατηγορίες HOT - ΕΙΔΗΣΕΙΣ, photos, ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ. Νπορείτε να παρακολουθείσετε τισ απαντήσεις επι του άρθρου απο RSS 2.0. Παρακαλούμε σχολιάστε το άρθρο...( ή αφήστε σύνδεσμο trackback)