Μουντομπάσκετ 2019: Όλες οι μεταδόσεις της ΕΡΤ

 

Η ΕΡΤ ανέλαβε να μεταδώσει μια ακόμα μεγάλη διοργάνωση στην οποία θα δώσει το “παρών” η Εθνική Ελλάδας στο ,μπάσκετ. Το πρώτο τζάμπολ του Μουντομπάσκετ της Κίνας βρίσκεται στη… γωνία και η Κρατική τηλεόραση θα το καλύψει.

Η διοργάνωση θα διαρκέσει από τις 31 Αυγούστου έως και 15 Σεπτεμβρίου και λόγω των πολλών αγώνων στην πρώτη φάση των οκτώ ομίλων η ΕΡΤ θα επιοστρατεύσει τις υπόλοιπες συχνότητες της (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ 2 και ΕΡΤ3) αλλά και το διαδίκτυο!

Όσον αφορά τους αγώνες της Εθνικής Ελλάδας, θα καλυφθούν τηλεοπτικά, όλες από το κανάλι ΕΡΤ Sports.

Όλοι οι αγώνες της “Γαλανόλευκης” θα διεξαχθούν 15:00 ώρα Ελλάδος: την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου κόντρα στο Μαυροβούνιο, την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου κόντρα στη Βραζιλία και την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο τη Νέα Ζηλανδία.

Το πρόγραμμα των μεταδόσεων της ΕΡΤ

Σάββατο 31 Αυγούστου

10.30: Ανγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ 2

11.00: Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr

11.30: Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS

11.30: Ιράν – Πόρτο Ρίκο, ert.gr

14.30: Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ 3

15.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS

15.30: Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ 2

15.30: Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr

11.00: Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS

11.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr

11.30: Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2

14.30: Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr

15.00: Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

15.30: Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ 2

15.30: Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ 3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10.30: Ιταλία – Ανγκόλα, ΕΡΤ 2

11.00: Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr

11.30: Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

11.30: Τυνησία – Ιράν, ert.gr

14.30: Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3

15.00: Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ 2

15.30: Πόρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS

15.30: Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10.30: Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr

11.00: Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

11.30: Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ 2

11.30: Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr

14.30: Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ 3

15.00: Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS

15.30: ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ 2

15.30: Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2

11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr

11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS

11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr

14.30: Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ 2

15.00: Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr

15.30: Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

15.30: Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr

11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

11.30: Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ 2

11.30: Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr

14.30: Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ 3

15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2

15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS

15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS

15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Δημοσιεύτηκε απο τον στις 26,Αύγουστος, 2019, 8:14 μμ. στις Κατηγορίες HOT - ΕΙΔΗΣΕΙΣ, photos, ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ. Νπορείτε να παρακολουθείσετε τισ απαντήσεις επι του άρθρου απο RSS 2.0. Παρακαλούμε σχολιάστε το άρθρο...( ή αφήστε σύνδεσμο trackback)

Δώστε απάντηση

Πρόσφατα Άρθρα

Προβεβλημένα Links

  • DIKTYO1 TV VIDEO PORTAL

Έυρεση στο Αρχείο

με ημερομηνία
με κατηγορία
'Ευρεση με Google

Photo Gallery





Kατηγορίες
blog καθημερινής ενημέρωσης alphafm.gr

Με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.

Όροι χρήσης :απαγορεύεται η χρήση όλων των εικόνων, βίντεο, ειδήσεων, ρεπορτάζ, γραφικών χωρίς την άδεια του alphafm.gr και χωρίς την αναφορά πηγής

Στοιχεία Επικοινωνίας : Κολοκοτρώνη 20 - ΚΑΣΤΟΡΙΑ - ΤΚ 52100, 24670 26.945, apararas@gmail.com
Copyright ©2008-2017 alphafm.gr