Θρίαμβος για τον Κάστορα που νίκησε άνετα τον Πυρσό Γρεβενών με 4 – 0 !

Εκπληκτική νίκη πέτυχε ο Κάστορας εις βάρος του Πυρσού Γρεβενών με 4 – 0. Σε ένα γεμάτο από κόσμο στάδιο οι βυσσινοί από τα πρώτα λεπτά μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι  και ευτύχισαν να προηγηθούν στο σκορ με τον συνήθη ύποπτο Μαλεγκάνο στο 13΄ λεπτό της αναμέτρησης  ο οποίος σκοράρει  ακατάπαυστα σε κάθε αγωνιστική.

Προσπάθησε από κει και πέρα να ισοφαρίσει ο Πυρσός και είχε κάποιες καλές φάσεις, όμως σε μια αντεπίθεση του Κάστορα στο τέλος του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 45 ΄ + 1 ο καλύτερος παίχτης του αγώνα Τζιώτζης σημείωσε το 2 – 0. Στην επανάληψη το θέαμα ήταν πολύ καλό με τις δύο ομάδες να παίζουν πολύ καλή μπάλα με αποτέλεσμα να υπάρχουν σωρεία φάσεων και χαμένων ευκαιριών. Στο 74΄ ο Καραμαλής   σημείωσε το 3 – 0 για τους γηπεδούχους , για να έρθει μετά από τέσσερα λεπτά και συγκεκριμένα στο 78΄ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Τζιώτζης  να γράψει το τελικό 4 – 0 . Με την νίκη του αυτή ο Κάστορας ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας όπου συγκατοικεί εκεί μαζί με τα Γρεβενά Αεράτα  με 10 βαθμούς.

Στις άλλες αναμετρήσεις των ομάδων του νομού μας η Καστοριά αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ τελικά ήρθε ισόπαλη με τα Γρεβενά Αεράτα σε 1 – 1, και ευτυχώς που στο τέλος τα Γρεβενά Αεράτα χάσανε το πέναλτι ώστε η ομάδα της Καστοριάς να φύγει με το πόντο από τα Γρεβενά. Από την άλλη  η Αστραπή Μες/μίας υπέστη ταπεινωτική ήττα από την Ακαδημία Πλαταμώνα με σκορ 5 – 0 . Σε κανένα σημείο της αναμέτρησης δεν αντέδρασαν οι κιτρινόμαυροι με αποτέλεσμα να ηττηθούν δίκαια με το ευρύ σκορ που προαναφέραμε.

15. ΑΚΡΙΤΑΣ ΑΧΛΑΔΑΣ              1

Δημοσιεύτηκε απο τον στις 27,Νοεμβρίου, 2011, 9:07 μμ. στις Κατηγορίες HOT - ΕΙΔΗΣΕΙΣ, video, ΑΘΛΗΤΙΚΑ. Νπορείτε να παρακολουθείσετε τισ απαντήσεις επι του άρθρου απο RSS 2.0. Παρακαλούμε σχολιάστε το άρθρο...( ή αφήστε σύνδεσμο trackback)