Μεγάλη νίκη για τον Κάστορα και την Αστραπή, ήττα για την Καστοριά! Σε λίγο video του αγώνα

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Κάστορας επί του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με 4 – 2 μέσα στην Αλεξάνδρεια σε ένα σπουδαίο βαθμολογικά παιχνίδι. Με την νίκη του αυτή ο Κάστορας παραμένει στην πρώτη θέση και οδηγεί την κούρσα του 3ου ομίλου. Μεγάλοι πρωταγωνιστές για τον Κάστορα ήταν οι σκόρερ του οι οποίοι είναι : ο Καραβασίλης στο 12΄, ο Τσούκλης στο17΄, ο Τζιωτζης στο 45΄και ο Μήλιος στο 75΄.

Όσον αφορά την Καστοριά ηττήθηκε με 5 – 3 από την Αλεξάνδρεια σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που απαγορευόταν για καρδιακούς, καθώς είχαμε ανατροπές καθ’ όλη  την διάρκεια του αγώνα. Η Αλεξάνδρεια ευτύχισε να προηγηθεί στο πρώτο λεπτό του αγώνα με τον Σούρλα  ο οποίος εκμεταλλευτικέ την ολιγωρία στα καρέ της Καστοριάς και μετά το δοκάρι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα της Καστοριάς Δημητρίου. Η Καστοριά βρήκε γρήγορα όμως τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει και πριν συμπληρώσουμε το πρώτο τέταρτο του αγώνα ισοφάρισε με  ένα πανέμορφο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή από τον καλύτερο της παίχτη στον αγώνα τον Δημήτρη Στασινόπουλο. Τα ευχάριστα για την Καστοριά δεν σταμάτησαν εκεί καθώς με τον αρχηγό της Παπαδόπουλο πήρε κεφάλι στο σκορ στο 22 και στο 45 ο Μήνος με προβολή ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Βελλίδη από τα αριστερά και λανθασμένη απόκρουση του τερματοφύλακα να κάνει το 3 – 1 που ήταν το σκορ  ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα που ήταν στο γήπεδο ήταν μόνο η Αλεξάνδρεια η οποία παίζοντας πολύ ωραία μπάλα  και χωρίς να κατεβάσει τα όπλα μετά το 3 – 1 του ημιχρόνου, όχι μόνο κατάφερε να ισοφαρίσει αλλά πέτυχε  μια σπουδαία νίκη με σκορ 5 – 3 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιώργο Τσαλώνη ο οποίος ήταν ο MVP του αγώνα καθώς με τέσσερα προσωπικά του γκολ και συγκεκριμένα στο 52, 62, 86 και 88 χάρισε την μεγάλη νίκη στην ομάδα του. Μετά την ήττα αυτήν η Καστοριά έπεσαι στην δέκατη θέση της βαθμολογίας και πλέον τα πράγματα φαίνονται δύσκολα για την συνέχεια που δεν είναι άλλη η σωτηρία της ομάδας.

Και τέλος η Αστραπή Μεσοποταμίας παίζοντας εκπληκτική μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε άξια τον Εθνικό Βατερού με 3 – 2 . Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Αστραπή ήταν ο σκόρερ της ο Κοκοβίδης  ο οποίος με τρία προσωπικά του γκολ οδήγησε την ομάδα του στην ανατροπή από 0 – 2 σε 3 – 2 . Συγκεκριμένα στο 50 ,65 και 85 τα γκολ της μεγάλης νίκης για τον MVP του αγώνα Κοκοβίδη.

Δ΄ ΕΘΝΙΚΗ! ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ :

ΚΑΣΤΟΡΙΑ 3 – 5 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ 15΄, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 22΄, ΜΗΝΟΣ 45΄ -  ΣΟΥΡΛΑΣ 1΄, ΤΣΑΛΩΝΗΣ 52΄, 62΄, 86΄, 88΄ )

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 3 – 2 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΒΑΤΕΡΟΥ (ΣΚΟΡΕΡ ΑΣΤΡΑΠΗΣ : ΚΟΚΟΒΙΔΗΣ  50΄, 65΄, 85΄ )

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 2 – 4 ΚΑΣΤΟΡΑΣ (ΣΚΟΡΕΡ ΚΑΣΤΟΡΑ : ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ 12΄, ΤΣΟΥΚΛΗΣ 17΄, ΤΖΙΩΤΖΗΣ 45΄, ΜΗΛΙΟΣ 75΄ )

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 0 – 0 ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ

ΛΕΥΚΑΔΙΑ ΗΜΑΘΙΑΣ 1 – 1 ΝΑΟΥΣΑ

ΚΟΖΑΝΗ 4 – 0 ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ

ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ 0 – 3 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ

ΑΚΡΙΤΑ ΑΧΛΑΔΑΣ          ΡΕΠΟ

Δημοσιεύτηκε απο τον στις 4,Δεκεμβρίου, 2011, 7:31 μμ. στις Κατηγορίες HOT - ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΑ. Νπορείτε να παρακολουθείσετε τισ απαντήσεις επι του άρθρου απο RSS 2.0. Παρακαλούμε σχολιάστε το άρθρο...( ή αφήστε σύνδεσμο trackback)