ΜΑΥΡΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ Δ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με ήττες τελείωσαν τις υποχρεώσεις τους οι ομάδες μας στον 3ο όμιλο της Δ΄ Εθνικής στην 6η αγωνιστική που ολοκληρώθηκε πριν λίγο. Ο Κάστορας δυστυχώς έχασε από την Κοζάνη με σκορ 2 – 1 καθώς ήταν κατώτερος των προσδοκιών του και έπεσε από την κορυφή στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη η Κοζάνη μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο για το τρίποντο και τα κατάφερε με δύο γκολ, ένα στο πρώτο ημίχρονο από τον πανύψηλο επιθετικό της τον Δαραμάρο με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 35΄ και ένα στο δεύτερο ημίχρονο από τον Τομίδη  με μακρινό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ύστερα απ λάθος του τερματοφύλακα Τέγκο που του γλίστρησε η μπάλα από τα χέρια. Το μόνο που κατάφερε ο Κάστορας ήταν να μειώσει το σκορ σε 2 – 1 με τον Τζιώτζη με ένα πανέμορφο ψαλιδάκι μετά από σύγχυση στην περιοχή της Κοζάνης στο 90΄ λεπτό. Από κει και πέρα η ομάδα του νομού μας δεν είχε άλλα χρονικά περιθώρια να βάλει και άλλο γκολ αν και πίεζε παρά πολύ. Άσχημα ήταν και τα νέα για τους άλλους δύο εκπροσώπου μας στην Δ΄ Εθνική καθώς αμφότερα και οι δύο χάσανε. Η Καστοριά για άλλη μια αγωνιστική υπέστη ταπεινωτική ήττα από τον Εθνικό Βατερού  εκτός έδρας με σκορ 3 – 0 και η Αστραπή Μες/μίας έχασε και αυτή εκτός έδρας από τον Πέρδικκα με σκορ  2 – 1 .

ρεπορτάζ Δημήτρης Ζήσης

Δημοσιεύτηκε απο τον στις 11,Δεκεμβρίου, 2011, 7:27 μμ. στις Κατηγορίες HOT - ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΑ. Νπορείτε να παρακολουθείσετε τισ απαντήσεις επι του άρθρου απο RSS 2.0. Παρακαλούμε σχολιάστε το άρθρο...( ή αφήστε σύνδεσμο trackback)