Η νέα Βουλή, δείτε την λίστα με τους νέους βουλευτές σε όλη την Ελλάδα

Νέα Βουλή με πολλά προβλήματα και ίσως νέες εκλογές σε 1 μήνα. Δείτε την λίστα των 300 :

Α’ Αθηνών 

ΣΥΡΙΖΑ: Αλέξης Τσίπρας, Ζωή Κωνσταντοπούλου, Νίκος Βούτσης.
ΝΔ: Ολγα Κεφαλογιάννη, Δημήτρης Αβραμόπουλος, Νικήτας Κακλαμάνης, Φωτεινή Πιπιλή, Βασίλης Κικίλιας, Παναγιώτης Μηταράκης, Προκόπης Παυλόπουλος, Ανδρέας Ψυχάρης.
ΠΑΣΟΚ: Κώστας Σκανδαλίδης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Έλενα Κουντουρά.
Χρυσή Αυγή: Νίκος Μιχαλολιάκος, Γιάννης Βουλδής.
ΚΚΕ: Λιάνα Κανέλλη.
Δημοκρατική Αριστερά: Γιάννης Πανούσης.

Β’ Αθηνών

ΣΥΡΙΖΑ: Σοφία Σακοράφα, Παναγιώτης Κουρουμπλής, Δημήτρης Παπαδημούλης, Γιάννης Δραγασάκης, Ρένα Δούρου, Δημήτρης Στρατούλης, Νάντια Βαλαβάνη, Πέτρος Τατσόπουλος, Ευκλείδης Τσακαλώτος.
ΝΔ: Κυριάκος Μητσοτάκης, Κωστής Χατζηδάκης, Σοφία Βούλτεψη, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης, Αργύρης Ντινόπουλος, Αδωνις Γεωργιάδης, Βαγγέλης Μεϊμαράκης, Αρης Σπηλιωτόπουλος, Γεράσιμος Γιακουμάτος, Πάνος Παναγιωτόπουλος, Αννα Καραμανλή, Βύρων Πολύδωρας, Κατερίνα
Παπακώστα, Γιάννης Παπαθανασίου.

ΠΑΣΟΚ: 
Ανδρέας Λοβέρδος, Μιχάλης Χρυσοχοΐδης, Μίμης Ανδρουλάκης, Απόστολος Κακλαμάνης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Πάνος Καμμένος, Γιάννης Δημαράς, Βασίλης Καπερνάρος, Γιάννης Μανώλης, Παύλος Κοντογιαννίδης.
ΚΚΕ: Αλέκα Παπαρήγα, Σπύρος Χαλβατζής, Λίνα Κροκίδη, Χρήστος Κατσώτης.
Χρυσή Αυγή: Νίκος Μιχαλολιάκος, Ελένη Ζαρούλια, Γεώργιος Γερμένης.
Δημοκρατική Αριστερά: Φώτης Κουβέλης, Γρηγόρης Ψαριανός, Οδυσσέας Βουδούρης.

Περιφέρεια Αττικής 
ΣΥΡΙΖΑ: Αλέξης Μητρόπουλος, Νάσος Αθανασίου.
ΝΔ: Μάκης Βορίδης, Γεωργία Μαρτίνου, Γιώργος Βλάχος, Θανάσης Μπούρας.
ΠΑΣΟΚ: Εύη Χριστοφιλοπούλου.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Παύλος Χαϊκάλης, Ευγενία Αρβανίτη-Πρεβεζάνου.
Χρυσή Αυγή: Ηλίας Κασιδιάρης.
ΚΚΕ: Ιωάννης Γκιόκας.
Δημοκρατική Αριστερά: Βασίλης Οικονόμου.

Α’ Πειραιώς 

ΣΥΡΙΖΑ: Θοδωρής Δρίτσας.
ΝΔ: Κωνσταντίνος Αρβανιτόπουλος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Παναγιώτης Μελάς.
Χρυσή Αυγή: Νικόλαος Κουζήλος.
ΚΚΕ: Ελπίδα Παντελάκη.
Δημοκρατική Αριστερά: Μαρία Ρεπούση.

Β’ Πειραιώς 

ΝΔ: Γιάννης Τραγάκης.
ΠΑΣΟΚ: Δημήτρης Λιντζέρης.
ΣΥΡΙΖΑ: Παναγιώτης Λαφαζάνης, Ευγενία Βαμβακά.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Ιωάννης Κουράκος.
ΚΚΕ: Διαμάντω Μανωλάκου.
Χρυσή Αυγή: Ιωάννης Λαγός.
Δημοκρατική Αριστερά: Μαρία Γιαννακάκη.

Α’ Θεσσαλονίκης 
(με καταμετρημένους τους σταυρούς περίπου στα μισά εκλογικά τμήματα)

ΣΥΡΙΖΑ: Τάσος Κουράκης, Ιωάννα Γαϊτάνη, Γιάννης Αμανατίδης.
ΝΔ: Κώστας Καραμανλής, Κώστας Γκιουλέκας, Σταύρος Καλαφάτης, Γιάννης Ιωαννίδης, Ελενα Ράπτη και Γιώργος Ορφανός.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Χάρης Αηδονόπουλος, Χρυσούλα Γιαταγάνα.
ΠΑΣΟΚ: Ευάγγελος Βενιζέλος.
ΚΚΕ: Γιάννης Ζιώγας, Θεοδόσης Κωνσταντινίδης.
Χρυσή Αυγή: Αντώνης Γρέγος.
Δημοκρατική Αριστερά: Ασημίνα Ξηροτύρη.

Β’ Θεσσαλονίκης 
(με καταμετρημένα τα τρία πέμπτα των εκλογικών τμημάτων)


ΝΔ: Θόδωρος Καράογλου.
ΣΥΡΙΖΑ: Λίτσα Αμανατίδου.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Απόστολος Χαρουπάκης.
ΠΑΣΟΚ: Χάρης Τσιόκας.
ΚΚΕ: Ελένη Γερασιμίδου.
Χρυσή Αυγή: Πολύβιος Ζησιμόπουλος.
ΔΗΜΑΡ: Αικατερίνη Μάρκου.

Ημαθία 

ΠΑΣΟΚ: Αγγελος Τόλκας.
ΣΥΡΙΖΑ: Ξανθίππη Καρανίκα.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Κώστας Γιοβανόπουλος.
ΚΚΕ: Ιωάννα Σοφρόνωφ.

Κιλκίς 

ΝΔ: Γιώργος Γεωργαντάς.
ΠΑΣΟΚ: Θόδωρος Παραστατίδης.
ΣΥΡΙΖΑ: Ειρήνη Αγαθοπούλου.

Πέλλα 

ΝΔ: Γιώργος Καρασμάνης, Αλκιβιάδης Νουσηκύρου.
ΠΑΣΟΚ: Θεοδώρα Τζάκρη
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Αθανάσιος Γραμματικόπουλος.

Πιερία 

ΝΔ: Κώστας Κουκοδήμος, Γιώργος Κωνσταντόπουλος, Δημήτριος Χριστογιάννης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Ευγένιος Παπαδόπουλος.

Σέρρες 

ΝΔ: Μενέλαος Βλάχβενης, Φωτεινή Αραμπατζή, Θεοφάνης Λεονταρίδης.
ΠΑΣΟΚ: Μάρκος Μπόλαρης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Μαρία Κόλλια.
Χρυσή Αυγή: Νικήτας Σιώνης.
ΔΗΜΑΡ: Ευάγγελος Φωτίου.

Χαλκιδική 

ΝΔ: Ευθύμιος Καρανάσιος.
ΠΑΣΟΚ: Γιάννης Δριβελέγκας.
ΣΥΡΙΖΑ: Αικατερίνη Ιγγλέζη.

Γρεβενά 

ΝΔ: Τιμολέων Κοψαχείλης.

Καστοριά 


ΝΔ: Μαρία Αντωνίου.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Συμεών Κουμπάνης.

Κοζάνη 

ΝΔ: Γιώργος Κασαπίδης.
ΠΑΣΟΚ: Πάρις Κουκουλόπουλος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Ραχήλ Μακρή.
ΚΚΕ: Κωνσταντίνος Σταμπολίδης.
ΔΗΜΑΡ: Θεόδωρος Τσικαρδάνης.

Φλώρινα 

ΝΔ: Ευστάθιος Κωνσταντινίδης.
ΠΑΣΟΚ: Νικόλαος Σαμαράς.

Ροδόπη 

ΝΔ: Ευριπίδης Στυλιανίδης
ΣΥΡΙΖΑ: Αϊχάν Καραγιουσούφ.
ΠΑΣΟΚ: Αχμέτ Χατζηοσμάν

Ξάνθη 

ΠΑΣΟΚ: Δημήτρης Σαλτούρος
ΝΔ: Αλέξανδρος Κοντός
ΣΥΡΙΖΑ: Χουσεΐν Ζεϊμπέκ

Εβρος 

ΝΔ: Κυριάκος Γεροντόπουλος, Αλέξανδρος Δερμετζόπουλος.
ΠΑΣΟΚ: Γιώργος Ντόλιος.
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Μαρίνος Ουζουνίδης (εκτός κι αν επιλέξει την έδρα ο Πάνος Καμμένος).

Λάρισα 

ΝΔ: Μάξιμος Χαρακόπουλος, Χρήστος Κέλλας.
ΣΥΡΙΖΑ: Ηρώ Διώτη.
ΠΑΣΟΚ: Φίλιππος Σαχινίδης.
ΚΚΕ: Γιώργος Λαμπρούλης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Χρήστος Ζώης.
Δημοκρατική Αριστερά: Θωμάς Ψύρρας.
Χρυσή Αυγή: Χρυσοβαλάντης Αλεξόπουλος

Μαγνησία 

ΝΔ: Αθανάσιος Νάκος.
ΚΚΕ: Απόστολος Νάννος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Μαρίνα Χρυσοβελώνη.
Χρυσή Αυγή: Παναγιώτης Ηλιόπουλος

Καρδίτσα 

ΝΔ: Κώστας Τσιάρας, Ασημίνα Σκόνδρα, Σπύρος Ταλιαδούρος.
ΣΥΡΙΖΑ: Νίκος Μιχαλάκης,
ΚΚΕ: Βαγγέλης Μπούτας.

Τρίκαλα 

ΝΔ: Ηλίας Βλαχογιάννης, Κώστας Σκρέκας
ΠΑΣΟΚ: Γιώργος Οικονόμου
ΚΚΕ: Αχιλλέας Κανταρτζής
Δημοκρατική Αριστερά: Γιώργος Κυρίτσης

Ιωαννίνα 

ΝΔ: Κώστας Τασούλας, Σταύρος Καλογιάννης.
ΠΑΣΟΚ: Μιχάλης Κασσής.
ΣΥΡΙΖΑ: Χρήστος Μαντάς.
ΚΚΕ: Νίκος Εξαρχος.

Θεσπρωτία

ΝΔ: Αντώνης Μπέζας.

Αρτα 

ΝΔ: Γιώργος Στύλιος.
ΠΑΣΟΚ: Χρήστος Γκόκας.
ΣΥΡΙΖΑ: Ολγα Γεροβασίλη.

Πρέβεζα 

ΝΔ: Δημήτρης Τσουμάνης.
ΠΑΣΟΚ: Βασίλης Ιωάννου

Αιτωλοακαρνανία

ΝΔ: Μάριος Σαλμάς, Κων/νος Καραγκούνης.
ΠΑΣΟΚ: Θανάσης Μωραίτης.
ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Βαρεμένος.
ΚΚΕ: Νικόλαος Μωραΐτης.
ΔΗΜΑΡ: Φώτης Κουβέλης (ή Νίκη Φούντα).
Χρυσή Αυγή: Κων/νος Μπαρμπαρούσης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Δημήτρης Σταμάτης.

Αχαΐα

ΝΔ: Αθανάσιος Νταβλούρος, Νικόλαος Νικολόπουλος.
ΣΥΡΙΖΑ: Αλέξης Τσίπρας, Μαρία Κανελλοπούλου.
ΠΑΣΟΚ: Γιώργος Παπανδρέου.
ΔΗΜΑΡ: Νίκος Τσούκαλης.
ΚΚΕ: Νικόλαος Καραθανασόπουλος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Γεώργιος Νταβρής (ακολουθεί με 120 ψήφους λιγότερους η Σπυριδούλα Αναγνωστοπούλου).
Χρυσή Αυγή: Μιχαήλ Αβράμης.

Ηλεία 

ΝΔ: Κων/νος Τζαβάρας, Διονυσία-Θεοδώρα Αυγερινοπούλου.
ΣΥΡΙΖΑ: Ευσταθία Γεωργοπούλου-Σαλτάρη.
ΠΑΣΟΚ: Γιάννης Κουτσούκος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Ιωάννης Κωνσταντόπουλος.
Χρυσή Αυγή: Νικόλαος Κρέσπης.

Φθιώτιδα 

ΝΔ: Χρήστος Σταϊκούρας.
ΠΑΣΟΚ: Νίκος Τσώνης.
ΣΥΡΙΖΑ: Βασίλης Κυριακάκης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Θόδωρος Χειμάρας.
Χρυσή Αυγή: Απόστολος Γκλέτσος.

Ευρυτανία 

ΝΔ: Κώστας Κοντογεώργος.

Φωκίδα 

ΝΔ: Ασπασία Μανδρέκα.

Βοιωτία 

ΝΔ: Γιάννης Καράμπελας, Ανδρέας Κουτσούμπας, Βαγγέλης Μπασιάκος.
ΣΥΡΙΖΑ: Γιάννης Στάθας.

Εύβοια 

ΣΥΡΙΖΑ: Βαγγέλης Αποστόλου.
ΠΑΣΟΚ: Συμεών Κεδίκογλου.
ΚΚΕ: Γιώργος Μαρίνος.
ΔΗΜΑΡ: Δημήτρης Αναγνωστάκης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Κώστας Μαρκόπουλος.
Χρυσή Αυγή: Νικόλαος Μίχος.

Δωδεκάνησα 

ΝΔ: Βασίλης Υψηλάντης, Εμμανουήλ Κονσόλας, Ιωάννης Παπάς.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Τσαμπίκα (Μίκα) Ιατρίδη.
ΠΑΣΟΚ: Δημήτρης Κρεμαστινός.

Κυκλάδες 

ΝΔ: Ιωάννης Βρούτσης.
ΣΥΡΙΖΑ: Νίκος Συρμαλένιος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Μάριος Βουτσίνος

Λέσβος-Λήμνος 

ΝΔ: Παύλος Βογιατζής.
ΚΚΕ: Δημήτρης Καραγιάννης.
ΣΥΡΙΖΑ: Ιωάννης Ζερδελής.

Σάμος 

ΚΚΕ: Δημήτρης Μαυρατζώτης.

Χίου 

ΝΔ: Κων/νος Μουσουρούλης.
ΠΑΣΟΚ: Κων/νος Τριαντάφυλλος.

Κεφαλληνία-Ιθάκη

ΣΥΡΙΖΑ: Αφροδίτη Θεοπεφτάτου.

Κέρκυρα 

ΣΥΡΙΖΑ: Στέφανος Σαμοΐλης.
ΚΚΕ: Μπάμπης Χαραλάμπους.
ΝΔ: Νίκος Δένδιας (προηγείτο κατά μικρό αριθμό σταυρών του συνυποψηφίου του Στέφανου Γκίκα)

Λευκάδα 

ΝΔ: Θοδωρής Σολδάτος

Ζάκυνθος 

ΝΔ: Διονύσης Γάσπαρος

Χανιά

ΝΔ: Μανούσος Βολουδάκης, Κυριάκος Βιρβιδάκης, Κώστας Γύπαρης.
ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Σταθάκης.

Ρέθυμνο 

ΠΑΣΟΚ: Μανώλης Οθωνας.
ΣΥΡΙΖΑ: Ανδρέας Ξανθός.

Ηράκλειο

ΝΔ: Μανώλης Κεφαλογιάννης, Μάξιμος Σενετάκης, Γιώργος Δεικτάκης.
ΠΑΣΟΚ: Βασίλης Κεγκέρογλου.
ΣΥΡΙΖΑ: Μιχάλης Κριτσωτάκης.
ΔΗΜΑΡ: Γιάννης Μιχελογιαννάκης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Μαρία Νότη.
ΚΚΕ: Μανώλης Συντιχάκης

Λασίθι 

ΠΑΣΟΚ: Μιχάλης Καρχιμάκης.
ΝΔ: Γιάννης Πλακιωτάκης.

Μεσσηνία 

ΝΔ: Ιωάννης Λαμπρόπουλος, Δημήτρης Σαμπαζιώτης (δεν θα εκλεγεί αν επιλέξει την έδρα ο Αντώνης Σαμαράς).
ΠΑΣΟΚ: Νάντια Γιαννακοπούλου.
ΣΥΡΙΖΑ: Θανάσης Πετράκος.
Χρυσή Αυγή: Δημήτρης Κουκούτσης

Αργολίδα 

ΝΔ: Γιάννης Ανδριανός.
ΠΑΣΟΚ: Γιάννης Μανιάτης.
ΣΥΡΙΖΑ: Δημήτρης Κοδέλας.

Λακωνία 

ΝΔ: Θανάσης Δαβάκης.
ΠΑΣΟΚ: Λεωνίδας Γρηγοράκος.
ΣΥΡΙΖΑ: Σταύρος Αραχωβίτης.

Αρκαδία

ΝΔ: Ανδρέας Λυκουρέντζος.
ΠΑΣΟΚ: Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος.
ΣΥΡΙΖΑ: Κώστας Ζαχαριάς.

Κορινθία 

ΝΔ: Νίκος Ταγαράς, Χρήστος Δήμας. 

ΣΥΡΙΖΑ: Μαρία Θελερίτη.
Χρυσή Αυγή: Ευστάθιος Μπούκουρας.

Δημοσιεύτηκε απο τον στις 8,Μαΐου, 2012, 9:39 πμ. στις Κατηγορίες HOT - ΕΙΔΗΣΕΙΣ, photos, ΕΛΛΑΔΑ, ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ. Νπορείτε να παρακολουθείσετε τισ απαντήσεις επι του άρθρου απο RSS 2.0. Παρακαλούμε σχολιάστε το άρθρο...( ή αφήστε σύνδεσμο trackback)

Δώστε απάντηση









Πρόσφατα Άρθρα

Προβεβλημένα Links

  • DIKTYO1 TV VIDEO PORTAL

Έυρεση στο Αρχείο

με ημερομηνία
με κατηγορία
'Ευρεση με Google

Photo Gallery




Κατηγορίες
blog καθημερινής ενημέρωσης alphafm.gr

Με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.

Όροι χρήσης :απαγορεύεται η χρήση όλων των εικόνων, βίντεο, ειδήσεων, ρεπορτάζ, γραφικών χωρίς την άδεια του alphafm.gr και χωρίς την αναφορά πηγής

Στοιχεία Επικοινωνίας : Γ΄ Σεπτεμβρίου 14 - ΚΑΣΤΟΡΙΑ - ΤΚ 52100, 24670 26.945, pararas@diktyo1.gr
Copyright ©2008-2017 alphafm.gr