Σας δίνουμε ολόκληρο το πρόγραμμα και LIVE τους αγώνες –
Μεγάλο αφιέρωμα του alphafm.gr με όλα τα στοιχεία και τις πληροφορίες
ΔΕΙΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ. ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ
Τα τέσσερα πληρώματα που θα αγωνιστούν από τις 28 Ιουλίου ως και τις 4 Αυγούστου στην Ολυμπιακή ρεγκάτα του Λονδίνου απαρτίζουν οι:
Αλεξάνδρα Τσιάβου-Χριστίνα Γιαζιτζίδου (διπλό σκιφ ελαφρών βαρών), Απόστολος Γκουντούλας-Νίκος Γκουντούλας (δίκωπος άνευ πηδαλιούχου), Λευτέρης Κόνσολας-Παναγιώτης Μαγδανής (διπλό σκιφ ελαφρών βαρών) και Γιάννης Χρίστου-Γιάννης Τσίλης -Γιώργος Τζιάλλας -Στέργιος Παπαχρήστος (τετράκωπος άνευ πηδαλιούχου). Οι δέκα αθλητές-τριες ολοκλήρωσαν μόλις προχθές μια μακράς διάρκειας προετοιμασία, που ξεκίνησε απο το περασμένο Παγκόσμιο πρωτάθλημα και κατέληξε σε προπονητικό κοινόβιο σχεδόν δύο μηνών στην Καστοριά.
Πότε αγωνίζονται τα ελληνικά πληρώματα:
Δίκωπος άνευ Ανδρών (Νίκος Γκουντούλας-Απόστολος Γκουντούλας )
Σάββατο (28/07, 12:00) Προκριματικά
Δευτέρα (30/07, 10:10) Επαναληπτικά (αν χρειαστεί)
Τετάρτη (1/08, 11:00) Ημιτελικά
Παρασκευή (3/08, 10:20) ΤΕΛΙΚΟΣ
Διπλό σκιφ ελ βαρών Γυναικών (Αλεξάνδρα Τσιάβου-Χριστίνα Γιαζιτζίδου)
Κυριακή (29/07, 10:40) Προκριματικά
Τρίτη (31/07, 10:10) Επαναληπτικά (αν χρειαστεί)
Πέμπτη (2/08, 10:30) Ημιτελικά
Σάββατο (4/08, 10:00) ΤΕΛΙΚΟΣ
Τετράκωπος άνευ Ανδρών (Γιάννης Τσίλης-Γιώργος Τζιάλλας-Στέργιος Παπαχρήστος-Γιάννης Χρήστου )
Δευτέρα (30/07, 10:40) Προκριματικά
Τρίτη (31/07, 10:00) Επαναληπτικά (αν χρειαστεί)
Πέμπτη (2/08, 10:10) Ημιτελικά
Σάββατο (4/08, 10:30) ΤΕΛΙΚΟΣ
Διπλό σκιφ ελ βαρών Ανδρών (Λευτέρης Κόνσολας-Παναγιώτης Μαγδανής)
Κυριακή (29/07) (11:10) Προκριματικά
Τρίτη (31/07 (10:30) Επαναληπτικά (αν χρειαστεί)
Τετάρτη 1/08-Πέμπτη 2/08 Ημιτελικά
Σάββατο 4/08 (09:40 ) ΤΕΛΙΚΟΣ
Olympic Rowing Team
Το ελληνικό πρόγραμμα ανά ημέρα:
ΣΑΒΒΑΤΟ (28/07)
(12:00) Προκριματικά Δικώπου άνευ
ΚΥΡΙΑΚΗ (29/70)
(10:40) Προκριματικά διπλού σκιφ ελ βαρών (Γ)
(11:10) Προκριματικά διπλού σκιφ ελ βαρών (Α)
ΔΕΥΤΕΡΑ (30/07)
(10:10) Επαναληπτικά δικώπου άνευ (Α)
(10:40) Προκριματικά Τετρακώπου άνευ (Α)
ΤΡΙΤΗ (31/07)
(10:00) Επαναληπτικά Τετρακώπου άνευ (Α)
(10:10) Επαναληπτικά Διπλού σκιφ ελ βαρών (Γ)
(10:30) Επαναληπτικά Διπλού σκιφ ελ βαρών (Α)
ΤΕΤΑΡΤΗ (1/08)
(9:50) Ημιτελικά Διπλού σκιφ ελ βαρών (Α)*
(11:00) Ημιτελικά Δικώπου Ανευ (Α)
ΠΕΜΠΤΗ (2/08)
(10:10) Ημιτελικά Τετρακώπου άνευ (Α)
(10:30) Ημιτελικά Διπλού σκιφ ελ βαρών (Γ)
(10:50) Ημιτελικά διπλού σκιφ ελ βαρών (Α)*
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (3/08)
(10:20) ΤΕΛΙΚΟΣ Δικώπου άνευ (Α)
ΣΑΒΒΑΤΟ (4/08)
(9:40) ΤΕΛΙΚΟΣ Διπλού σκιφ ελ βαρών (Α)
(10:00) ΤΕΛΙΚΟΣ Διπλού σκιφ ελ βαρών (Γ)
(10:30) ΤΕΛΙΚΟΣ Τετρακώπου άνευ (Α)